Co jsme stihli od začátku září

autor: Hana Kadlecová

I letos se nám podařilo rozjet šachové kroužky na pěti základních školách. Začátečníky a nové hráče vyučují zkušené trenéry, paní Hana Kadlecová a Kateřina Žilavá. Pokročilejší hráči chodí 2x týdně do klubovny, kde přednáší Andrea Kadlecová. Ti nejlepší chodí taktéž do klubovny na trénink s panem Aloisem Bartošem.

9. – 11. září jsme jeli na turnaj do Harrachova. Jednalo se o Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu. Výsledky našeho snažení nejdete na https://chess-results.com/tnr666373.aspx?lan=5&art=4 .

A i 11. ročník Svatováclavského turnaje je za námi. ŠACHklub Tábor pořádal ve dnech 24.-28.9. již tradiční Svatováclavský šachový turnaj, kterého se zúčastnilo 47 hráčů z Česka a Polska. Hrálo se na 7 kol tempem 2 x 60 minut + 30 sekund za tah.Turnaj byl rozdělen do 4 skupin podle Ela.

Skupina A – pro hráče s elem nad 1900

Této skupiny se účastnilo 8 hráčů, takže hrál každý s každým.

Za ŠACHklub Tábor nastoupili dva hráči a oba se dočkali medailového umístění, velká gratulace!

1. místo: Mészáros Luděk (Sokol Tábor)

2. místo: Hák David (ŠACHklub Tábor)

3. místo: Slabý Matěj (ŠACHklub Tábor)

Skupina B – pro hráče s elem 1600 -1899

Do této skupiny se přihlásilo 16 hráčů, bez zastoupení hráčů našeho klubu.

1. místo: Paciorek Jan (BSNT Krakow) – 5 bodů

2. místo: Straka Zdeněk (ŠK Týn nad Vltavou) – 4,5 bodu

3. místo: Habada Jindřich (ŠO TP Nova Kladno, z.s.) – 4,5 bodu

Skupina C – pro hráče s elem 1300-1599

V této skupině nastoupilo 12 šachistů, za ŠACHklub Tábor hrál Adam Martinkovič. Medailová pozice mu o fous utekla, i tak gratulace za hezký výkon.

1. místo Młynek Maksymilian (BSNT Krakow) – 6,5 bodu

2. místo Král Ladislav (ŠK Týn nad Vltavou) – 4,5 bodu

3. místo Novák Rudolf (SK Sezimovo Ústí) – 4,5 bodu

4. místo Martinkovič Adam (ŠACHklub Tábor) – 4 body

Skupina D – pro hráče s elem pod 1299

Této skupiny se účastnilo 11 hráčů a Šachklub zde měl početné zastoupení. Turnaj se povedl Františku Adamovi, který se umístil na 3. místě, velká gratulace. I další hráči bojovali a za jejich výkon je chválíme!

8. místo Vojtěch Hastrman (ŠACHklub Tábor) – 3 body

10. místo Kadlecová Samanta (ŠACHklub Tábor)

Turnaj se konal v příjemných prostorech hotelu Lužnice v Plané nad Lužnicí a proběhl klidně a bezproblémově. Všem hráčům děkujeme za účast a skvělé šachové výkony.

Také jsme opět bojovali na Mistrovství Čech mládeže do 16 let. Ve dnech 22.-29.10. se konalo mistrovství Čech mládeže do 16 let v praktickém šachu, po letech opět v Harrachově v hotelu Fit Fun. Hrálo se 9 kol tempem 90 minut + 30 sekund na tah.Dívky a chlapci hráli dohromady rozdělení do kategorií HD12, HD14, HD16. Šachklub Tábor reprezentovalo 9 hráčů:

H 12:

Do této kategorie se nominovali Marek Mrázik a Štěpán Pistulka.

Uhráli shodně krásných 4,5 bodu, čímž se výsledně umístili o více jak 30 míst výše oproti nasazení: 37. místo Marek Mrázik, 39. místo Štěpán Pistulka.

D14:

V této kategorii nastoupila Nela Martinkovičová, která uhrála 3,5 bodu a umístila se na pěkném 6. místě mezi dívkami.

H14:

Do této kategorie se na poslední chvíli nominoval Adam Šlechta, kterému se podařilo uhrát 4,5 bodu a výsledně se posunout o téměř 20 pozic až na hezké 35. místo.

D16:

Zde nás reprezentovala Markéta Mácová, která se umístila na 12. místě mezi dívkami.

H16:

V této kategorii si vybojovali nominaci Matěj Slabý a Adam Martinkovič. Matěj uhrál 6 bodů a obsadil úžasné 12. místo, Adam Martinkovič se s 5ti body umístil na skvělém 23. místě.

OPEN:

Do tohoto turnaje se přihlásili Josef Kukla a Adam Škrdle. Pepa uhrál 5 bodů, čímž si zajistil krásné 21. místo a Adam se třemi body obsadil 46. místo.

Turnaj má vysokou úroveň, všem hráčům patří velká gratulace a poděkování za skvělé výkony.

Dětem se celý pobyt věnoval trenér Filip Nový, který s nimi rozebíral odehrané partie a připravoval je na ty další. Děkujeme Filipe!

Jelikož se hrálo většinou dopoledne, odpoledne zbýval čas na výlety.

Navštívili jsme sklárnu, ski muzeum, mumlavské vodopády, termální aquapark v Polsku a vystoupali na mamutí skokanský můstek.

Ubytovaní jsme byli již tradičně v útulném penzionu Luscinia, kde nám manželé Slavíkovi poskytli skvělé zázemí.

A listopad jsme zahájili turnajem pro naše nejmenší hráče. Podzimní PIZZA CUP 2022 se v klubovně ŠACHklubu konal 6. 11. 2022. Turnaje se zúčastnilo 20 odvážných hráčů a hráček. Hrálo se na 7 kol tempem 2 x 20 minut bez přidávajícího času.

Na 1. místě se s plným počtem bodů umístil Jindřich Hašlar z Bechyně, 2. místo obsadil Jan Krupka a 3. místo Mia Pechušková, oba ze ŠACHklubu Tábor. O druhém a třetím místě rozhodlo pomocné bodové hodnocení.

Všem hráčům děkujeme za účast, rodičům za podporu.

Budeme se na Vás těšit na dalších turnajích.

Připomínám Čertovský turnaj dvojic, který se bude konat dne 4.12. na SPŠ v Táboře.