Sběr pohárů v Písku

V neděli 8. května se konal Krajský přebor mládeže v šachu. Bojovalo se nejen o poháry a krásné ceny, ale i o postup na Mistrovství ČR.

Naše výprava čítala 14 hráčů a několik členů rodiny.

Kategorie dívek měla tentokráte nízkou účast, a proto se organizátoři rozhodli, že kategorie spojí. Tím si mohly dívky zkusit hrát proti všem soupeřkám. Vyhlášení výsledků bylo zvlášť, abychom znali krajskou přebornici.

Nejmladší kategorii dívek do 8 let, ovládlo duo sester Kadlecových. Osmiletá Samantha skončila na 1, místě a stala se tak krajskou přebornicí. Stříbro získala její pětiletá sestra Amanda. Třetí místo obsadila Postlová Agáta z oddílu VŠTE ČB.

V kategorii dívek do 12 let získal ŠACHklub Tábor další krajskou přebornici. Stala se jí Nela Martinkovičová. Na druhém místě skončila Anna Pávková z ŠO Horní Stropnice.

V celkovém pořadí se Nela umístila na krásném 4. místě.

V kategorii dívek do 14 let jsme zastoupení neměli. Vítězkou se stala hráčka Sokola Tábor Dorota Veverková. V nejstarší kategorii dívek do 16 let si první místo s celkovým ziskem 7 bodů ze 7 partií zasloužila Daniela Nagyová z QCC ČB. Na druhém místě se 6. Body skončila Markéta Mácová ze ŠACHklubu Tábor

V nejmladší kategorii chlapců do 8 let jsme zastoupení neměli. Krajským přeborníkem se stal Marchal David z Kaplice.

V kategorii chlapců do 10 let jsme měli hned 4 kandidáty. Bohužel žádnému se nepodařilo ukořistit pohár. Krajským přeborníkem se stal  Hokr Matyáš z VŠTE ČB.  Nejlepší mezi  Šachklubáky byl Marek Mrázik na 6. místě a hned za ním František Adam. Oba získali 4 body. Kategorie chlapců 8-letých i 10-letých  byla spojena a celkem hrál 21 hráčů. Štěpán Pistulka získal 3,5 body a Jan Basík 2,5 bodu.

Spojená kategorie byla i u chlapců do 12 a do 14 let. Opět hrálo ve spojené kategorii 21 hráčů.

V kategorii H12 jsme měli dva zástupce. Adam Šrdle skončil na 15. místě a Vojta Hastrman na 16. místě. Oba získali 3 body. Krajským přeborníkem se stal Gregor Alexandr, který i vyhrál v celkovém pořadí této spojené skupiny.

V H14 jsme měli 3 naděje. Krajským přeborníkem se stal Marek Garabik z VŠTE ČB. Další dva poháry si už kluci ze ŠACHklubu nenechali utéct.  Druhé místo vybojoval  Adam Martinkovič a třetí byl Adam Šlechta.

13. místo vybojoval Pepa Kukla.

V nejstarší kategorii H16 jsme měli dva talenty. Tato skupina hrála uzavřený turnaj systémem každý s každým.  Se 7 body ze 7 partií se vítězem stal Jakub Šimon Šimůnek z VŠTE ČB. O druhé a třetí místo se podělili se stejným počtem bodů i se shodným pomocným hodnocením Matěj Slabý a Sebastián Steinbauer. Oba ze ŠACHklubu Tábor.

Všichni naši hráči přistoupili k turnaji velice zodpovědně. Zúročili zde poctivý trénink, na který chodí několikrát týdně.